Termíny seminářů a kurzů:

AKTUÁLNÍ TERMÍNY 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

Poradna Bachových esencí Ostrava


VEŠKERÝ OBSAH TOHOTO BLOGU SE PŘESUNUL NA WWW.SANDRALIVING.CZNĚKTERÉ VĚCI JSOU NA TOMTO BLOGU JIŽ NEFUNKČNÍ, ALE NA NOVÝCH STRÁNKÁCH JE VŠE TAK, JAK JSTE ZVYKLÍ ♥

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A TAKÉ ZA TO, ŽE JSTE SE MNOU....a setkáme se společně na nové ADRESE...


NOVÁ ETAPA ZAČÍNÁ....

po nějakém čase tento blog zmizí úplně, děkuji za pochopení


 

***************

Při objednání produktů RESCUE, nebo lahvičky na míru, je cena konzultace zahrnuta v ceně.
V případě, že požadujete pouze konzultaci, tato je zpoplatněná.

Svou užívací lahvičku si můžete objednat také bez předchozí konzultace, pokud budete vědět jaké esence potřebujete. 

Sandra Carić, provozovatelka PORADNY BACHOVÝCH ESENCÍ SANDRA LIVING, je proškolená pro práci s Bachovými esencemi a vlastní certifikát pro práci s Bachovými esencemi. 

Poradna Bachových esencí SANDRA LIVING 
používá výhradně originálních esencí od Dr. BachaUžívací lahvička namíchaná na míru může obsahovat max. 7 esencí
Více o Bachových esencích a jednotlivých esencích viz. níže.
Samozřejmostí naší poradny je také prodej RESCUE výrobků od dr. Bacha:

veškeré produkty naleznete v našem e-shopu SANDRA LIVING

Rescue krém
Rescue pastilky
Rescue kapky
Rescue kapky pro děti bez alkoholu
Rescue sprej
Rescue Night kapky + Night spray
Rescue žvýkačky


Svou lahvičku na míru si můžete objednat zde:
 Lahvička na míru
Po objednaní této lahvičky na míru, budete z naší strany kontaktováni, 
abychom vybrali přesně ty esence, které Váš stav potřebujete.


Platební podmínky: platba předem na účet
--------------------------------------------------------------------------------------


Co to jsou Bachovy květové esence a jak fungují?

Tvoří ji 38 výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhá člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu.
Květové esence pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu. Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strachy a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil, blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům. Květové esence pomáhají lidem k celostnímu pohledu na věc a způsobují , že se pak stávají otevřenějšími, schopnějšími lépe čelit negativním vlivům . Květy nemají za úkol vyzmizíkovat psychické a tělesné symptomy, slouží však jako pomocný prostředek k překonávání toho, co tyto symptomy způsobili.

Dr.Bach byl hluboce přesvědčen, že každý člověk má ve svém životě určení nebo úkol, který se rozhodl splnit. Jestliže nedochází k uskutečnění této vnitřní a vnější úlohy, mohou vznikat psychická nebo tělesná onemocnění, anebo se mohou přihodit jiné, těžké životní situace.Tyto originální květové esence pomáhají člověku znovu uvést do souznění tělo, duši i ducha a jsou mu jedinečným zdrojem pomoci k životu v harmonii se svým Já.

Esence jsou čisté, nejsou škodlivé a nemají vedlejší účinky. Nesprávně zvolena esence není tělem energeticky přijata, a proto nemůže způsobit žádné škody. Tato terapie nepotírá to negativní , co v člověku je, nýbrž podporuje jeho pozitivní potenciál. Vysoké kmitání, vibrace různých divoce rostoucích rostlin , které podle Dr.Bacha podléhají tzv.vyššímu“Uspořádání“ se přenáší také na člověka, který je užívá. Tento změněný harmonický stav tak umožňuje překonání problémů, výzev života a podporuje zdraví.


Bachovy esence může užívat každý
Bachovy květové esence nemají žádné vedlejší účinky, nejsou návykové, nehrozí u nich předávkování. Pouze ze začátku může dojít podobně jako v homeopatii k přechodnému zintenzivnění symptomů. Jsou naprosto bezpečné a mohou je užívat těhotné ženy, miminka, malé děti, staří i vážně nemocní lidé. Používají se úspěšně i u zvířat např. při agresivním chování, po prodělaném stresu, chirurgickém zákroku, a u rostlin a stromů při přesazování, stěhování, roubování, napadení škůdci, apod.
Užívání Bachových esencí - namíchané lahvičky na míru
Užívají se 4x denně 4 kapky vnitřně a namíchaná užívací lahvička vám vydrží zhruba 3-4 týdny.
Užívací lahvička = lahvička s namíchanými esencemi dle konzultace, či Vašeho výběru. Určená k již k přímému užití.

Bachovy esence pro děti


Strach z prvního dne ve škole či školce, tlak z povinností, z očekávání rodičů, stres z volného času odpoledne a k tomu ještě vztek na oblíbeného kamaráda. To všechno přináší každodenní život našich ratolestí. Není proto divu, že mnoho dětí je již v ranném věku přetížená. A jejich reakce na tyto situace jsou rozdílné. Některé děti jsou vystrašené, uzavírají se do sebe, jiné reagují agresivně, méně se koncentrují nebo se snaží na sebe upoutat hodně pozornosti. Naše děti se obvykle vyvíjí za určitých situací a v určitých životních fázích - vždy však chceme, aby se našim ratolestem dařilo dobře. K tomu mohou pomoci originální Bachovy květy.

„Školní esence“ pro pozitivní a radostný den Vašeho dítka …

Školní čas, který je kromě obvyklého nákupu školních potřeb, přezuvek či školní tašky spojen v dětských duších i se zátěží, zodpovědností či strachem a nízkou sebedůvěrou….Jemnou a bezpečnou podporu v těchto malých duševních bolístkách přináší právě vybrané květinky Dr. Bacha.


Proto jsme v tomto období připravili pro Vás a Vaše ratolesti možnost vybrat si z nabízených „školních esencí“ a krizové esence.Při akutním strachu a stresu: Rescue Remedy – Krizové kapky nebo sprej 

Vhodná pomoc v akutní situaci,když Vaše dítko nechce do školky či školy,obává se ostatních dětí a ráno před odchodem se cítí nervózní, snaží se co nejdéle protahovat odchod z domova…Při strachu z konkrétních věcí nebo situací: Mimulus – Kejklířka skvrnitá.

Mimulus je velmi vhodná esence pro děti, které mají konkrétní strachy, bojí se např. hodiny matematiky, z cesty do školy ( pokud např. jezdí samotné MHD), mají strach z nějaké autority ve škole, strach ze zkoušky, z písemky , z domácích úkolů…Tento strach je může hodně emocionálně vykolejit a způsobovat i nemalé fyzické problémy…


Mimulus je skvělý pomocník i při strachu z návštěvy zubního lékaře.Při hyperaktivitě: Impatiens – Netýkavka žláznatá, Vervain – Sporýš lékařský, Cherry Plum – Slíva třešňová. 

Děti mají v sobě plno energie, jsou neustále v pohybu a pořád něco nové objevují. ..Jejich nahromaděná energie se však někdy hůř směruje ke klidu a koncentraci. Určité způsoby chování často poukazují na hyperaktivitu, která u dětí potřebuje opravdu jemný a citlivý přístup. Ten můžou spolu s Vaší láskou a něhou podpořit i květy Impatiens – při neklidu a netrpělivosti ,kdy všechno dělá příliš rychle, bez uvažování, Vervain - při vnitřním napětí , podráždění, často i přílišnému nadšení, kdy chce zvládat i několik činností najednou, Cherry Plum - při hysterickém chování, návalech vzteku a ztrátě sebekontroly.


Při vnitřní nejistotě a chybějící sebedůvěře: Larch – Modřín opadavý 

Larch - přináší Vašim ratolestem ale i dětem staršího věku dostatečnou dávku sebevědomí, se kterým pak snadno překonávají každodenní překážky, díky své vlastní vnitřní jistotě se cítí i ve škole, v kolektivu, mezi kamarády či na odpoledních zájmových aktivitách vyrovnaně, sebejistě a budou se tak rádi pouštět i do větších úkolů, které jim budou přinášet radost a naplnění.Při chybějícím elánu a radosti nejen z domácích úkolů: Hornbeam – Habr obecný 

Hornbeam - přináší potřebné množství koncentrace, elánu, radosti i odhodlání zvládat každodenní úkoly nejen ve vyučovacích hodinách, či u domácích úkolů ale i při jiných mimoškolních aktivitách. Pokud Vaše dítko rádo své úkoly či povinnosti odkládá na jindy, je právě Hornbeam tou správnou volbou …Při pocitu únavy a vyčerpání: Olive – Oliva evropská 

Školní den plný koncentrace, odpolední kroužky, večerní dodělávání posledních domácích úkolů může být pro Vaši ratolest opravdu únavným až vyčerpávajícím kolotočem. „Všeho je nějak moc, přerůstá mi to nějak přes hlavu“….jsou slova naznačující, že Vaše dítě a často i Vy osobně potřebujete nabrat a načerpat sílu a rovnováhu z květu Olive.Při malých i větších úrazech a bolístkách: Rescue Cream – Krizový krém 

Krizový krém - uleví od malých zranění, modřin, odřenin , ale také přinese úlevu a odstraní bolest i u bolesti hlavy, kloubů, či namožených svalů při sportování. Určitě si ho oblíbíte jako nepostradatelného pomocníka pro celou rodinu.


Bachovy esence pro těhotenství, porod a také šestinedělí

Plánování kolem nového dítěte představuje vždy spoustu práce. Je toho potřeba hodně nakoupit i zařídit. Ve spěchu je snadné zapomenout na to,abychom se také pořádně postarali o nejdůležitější lidi v životě našeho miminka - o nás samotné.
Péče o sebe sama je v době, kdy se naše tělo mění a děťátko roste, velmi důležitá. Je normální, že se cítíme občas unavené nebo jen mrzuté. Většinou to překonáme a pokračujeme. Někdy ale potřebujeme trochu pomoci.


Před porodem 

Zde je několik originálních Bachových květových esencí, které Vám pomohou si těhotenství co nejvíc užít.

• Pokud těhotenství představuje ve Vašem životě velkou změnu, pak se možná cítíte neusazeně a nestabilně. To je indikace pro Walnut -Vlašský ořech.
•  Možná Vás čeká ultrazvukové vyšetření a Vy pociťujete strach, aby s miminkem bylo vše v pořádku. Strach o blaho někoho jiného je indikací pro Red Chestnut - Červený kaštan.
• Jestliže se nedokážete zbavit neodbytných myšlenek a dala byste cokoli za klidnou mysl, vyzkoušejte White Chestnut - Bílý kaštan.
• Chodíte-li během těhotenství do práce, může Vám chybět dostatek odpočinku a můžete být unavená. Květovou esencí pro tento případ je Olive - Oliva. 
• Pokud jste unavená i přesto,že odpočíváte a že se snažíte být v pohodě a klidu, vyzkoušejte Hornbeam - Habr pro obnovu energie. 
• Někdy se zdá, že se čas vleče – kéž by se tak miminko narodilo už zítra ! - a možná jste podrážděná a netrpělivá. V tomto případě pomáhá Impatiens - Netýkavka. 
• Občas se v důsledku fyzických změn sama sobě nelíbíte. Crab Apple - Plané jablko Vám pomůže pohlížet na fyzické změny pozitivně, tak aby Vás to nevyvádělo z míry.


Během porodu 

Všechny si představujeme perfektní porod - ať do vody nebo v tiché místnosti s klasickou hudbou v pozadí. Je přeci jen pohodlné a uklidňující být připravena na všechno, tak si s sebou vezměte Originální Bachovy květové esence. Poskytnou Vám v těchto chvílích neocenitelnou podporu.

• Je normální, že Vás přepadnou obavy, když pomyslíte na porodní bolesti. Esencí na každodenní strachy - z kontrakcí nebo z porodu císařským řezem - je Aspen - Topol osiku.
• Samotný porod je další moment, který s sebou nese změnu, a tak Vám Walnut - Vlašský ořech znovu pomůže, když se necítíte tak úplně ve své kůži kvůli tomu, co se s Vámi děje.
• Nicméně, ať jste připravena sebelépe, porodní bolesti samotné se mohou dostavit skoro jako šok. Star of Betlehem - Snědek okoličnatý je výbornou esencí právě pro tyto chvíle.

Nad všechny ostatní je ovšem jedna esence, která v těchto chvílích přichází ke slovu a také dochází uznání: Krizová esence – Rescue remedy. Krizová esence je směsí esencí, speciálně vybraných tak, aby pomáhaly při obvyklých krizových stavech. Obsahuje pět Originálních Bachových květových esencí na šokové stavy, pocity úzkosti, rozrušení, ztráty kontroly či slabosti a mdlob, takže je pro Vás ideálním řešením, když se máte odebrat do předporodní místnosti.

Krizová esence ve formě spreje je pohodlný způsob užívání odměřených dávek Krizové esence.


První dny novopečené maminky 

Gratulujeme ! Nyní jste se stala matkou ! Mělo by to být krásné období a obvykle také je. Ale jak už to tak chodí, život někdy přináší komplikace. Ať Vás potká cokoli, pamatujte si, že Originální Bachovy květové esencejsou způsob, jak si pomoci.

• Jste unavená z nočního kojení a vyměňování plenek ? Olive - Oliva je esencí pro tento druh únavy.
• Nejste si jistá, že dokážete být matkou? Někdy o svých schopnostech pochybujeme a je snadnější stát vzadu a nechat druhé, aby si s věcmi poradili. Larch - Modřín je tou správnou esencí, když cítíme, že nemáme potřebné schopnosti a dovednosti.
• Je věcí, se kterými si musíte poradit, příliš mnoho? Když se sejdou všechny najednou, zkuste Elm - Jilm. Budete mít pocit, že zase vše zvládáte.
• Je Vaše děťátko skutečně v pořádku ? Bojíte-li si o jeho blaho příliš a nedokážete si tak toto období vychutnat, vyzkoušejte Red Chestnut - Červený kaštan, který Vám dá opět jistotu.
• Jste skleslá ? (a) Pokud si berete k srdci i malé nezdary nebo překážky, zkuste Gentian - Hořec. Pokud se o žádné neúspěchy či překážky nejedná a Vy se přesto cítíte sklíčeně, vezměte si Mustard - Hořčici.
• Stále Vás stojí spoustu úsilí, abyste si zvykla na nový životní styl ? Opět je tu Walnut -Vlašský ořech jako esence na období změn.

Kojení je obzvláště důležitým tématem pro mnohé novopečené maminky. Některé matky nejsou schopné kojit a je velmi důležité, aby žádný problém nezůstal v tomto ohledu nevyřešen a nevrhal stín na toto krásné období s Vaším miminkem. Dobrou esencí, pokud se v tomto směru cítíte nešťastná, je Pine - Borovice.

Pokud kojíte, bude pro Vás možná velkou pomocí Rescue krém - Krizový krém na rozbolavělé a popraskané bradavky. Krém obsahuje jednu esenci navíc, Crab Apple - Plané jablko, která je známá jako čistící esence. Krizový krém je fantastickým způsobem, jak si poskytnout pomoc formou zevního použití.

V případě zájmu o Vaši Lahvičku na míru, mne neváhejte informovat.

Bachovy esence pro Vaše domácí mazlíčky


Má vaše zvířátko strachy, či je frustrované, nemocné apod.? Trápí jej ekzém, či snad nějaká alergická reakce? 

S důvěrou se na nás můžete obrátit. Rádi Vám situaci pomůžeme vyřešit

Nejčastěji užívané esence pro zvířata:

Vyzkoušejte... Pokud...


Chestnut Bud Poupě jírovce, koňského kaštanu - zvíře nereaguje na vaše podněty, nepřijímá váš výcvik a nadále se drží svých vžitých zvyků

Larch Modřín opadavý - nedostatek důvěry, ve vztahu k jiným zvířatům je spíš vylekané a vyhýbavé

Mimulus Kejklířka skvrnitá - zvíře je plaché, vylekané příchodem cizí osoby nebo hlukem

Star Of Bethlehem Snědek okoličnatý - zvíře prožilo šok – může jít i o špatné zacházení ze strany bývalého majitele

Vervain Sporýš lékařský - zvíře má přehnaně plno energie, je podrážděné, napjaté

Walnut Vlašský ořech - má problémy přivyknout si na nový domov, těžko si zvyká na nové zvíře v domácnosti, esence vhodná i v období očekávání přírustku


Bachovy esence jako PODPORA při hubnutí


aby nedošlo hned úvodem k nedorozumění, tak bychom rádi vysvětlili, že článek se jmenuje Bachovy květové esence jako PODPORA při hubnutí, takže kdo očekává informace ve stylu „kapejte tu a tu esenci a zaručeně zhubnete tolik a tolik kilo za týden a můžete se přitom klidně povalovat celé dny na gauči, chroupat chipsy nebo mlsat dortíky“, tak prosím nečtěte dál. Článek je myšlený jako podpora pro všechny, kdo se rozhodli po Novém roce pohnout se svou váhou, zhubnout pár nebo i více kilo a vědí, že to není vždy úplně lehké, rychlé a jednoduché. Pro všechny, kterým je jasné, že pokud chtějí zhubnout, tak je potřeba se zároveň i trochu hýbat a revidovat jídelníček, protože jen samotné užívání Bachových esencí jim při hubnutí nepomůže. 

Více na toto téma zde

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE - jednotlivě rozepsané esence:

1 - Agrimony - Řepík lékařský
člověk se pokouší ukrýt trýznivé myšlenky a vnitřní neklid za fasádou bezstarostnosti a veselosti, dělá všechno možné pro klid a mír, chce udělat dobrý dojem

2 - Aspen - Topol-osika
nejasné, neurčité úzkosti, nevysvětlitelné obavy a předtuchy, nervozita, noční můry, tajné obavy z hrozícího neštěstí, strach z pronásledování, z neviditelné moci, pověrčivost

3 - Beech - Buk lesní
kritickýarogantnínetolerantní k ostatním, odsuzuje druhé bez snahy o pochopení, pouze on má pravdu. Chybí soucit a porozumění s ostatními, vidí jen jejich slabosti. Dělá narážky na gesta a jazykové zvyklosti druhých.

4 - Centaury - Zeměžluč
neumí říct ne, je pasivní, plachý,  chová se podřízeně, neumí požádat o pomoc, má slabou vůli. Jeho dobromyslost je často zneužívána, dělá druhým otroka. Má přehnané reakce na přání jiných, bývá bledý a bez energie, rychle se unaví 

5 - Cerato - Rožec
nedostatečná důvěra ve vlastní názor,nerozhodnost, pochybnosti o svém rozhodnutí, radí se stále s druhými, nevěří své intuici, hledá potvrzení u autorit, napodobuje druhé lidi

6 - Cherry Plum - Slíva třešňová
strach před vnitřním uvolněním, strach ze ztráty sebekontroly a ze ztráty rozumu, strach z projevu divokého temperamentu, cítí se duševně extrémně napěchovaný, propadá zoufalství, hysterii, zuřivosti nebo agresivitě

7 - Chestnut Bud - Poupě jírovce nebo koňského kaštanu
Člověk opakuje stále stejné chyby(stejní partneři, zaměstnání, potíže, dohady, úrazy..) Ještě nezpracoval své zkušenosti a nepoučil se z nich, hned se vrhá do dalších. Své zkušenosti nevyužívá

8 - Chicory - Čekanka obecná
majetnické sklony a vlastnické chování, manipulace s lidmi, dogmatická a přehnaně kritická osobnost, chce mít své blízké stále u sebe, přehnané vměšování, očekává od svého okolí přehnanou pozornost

9 - Clematis - Bílá lesní réva
Denní snílek, fantasta, myšlenkami je stále někde jinde, nejeví zájem o okolní dění, je duchem nepřítomný, žije v budoucnosti, bývá zamyšlený, snadno usíná a dlouho spí, bývá bledý, mívá studené nohy a ruce

10 - Crab Apple - Plané jablko
člověk se cítí zevnitř i zvenčí nečistý, poskvrněný, špinavý, infikovaný. Puntičkář. Nenávist k vlastní osobě, stydí se za svůj vzhled.  Posedlý pořádkem, mytím rukou, bojí se bakterií. Tato esence je čistící, podává se v pubertě

11 - Elm - Jilm
člověk má přechodný pocit, že nezvládne svůj úkol, nedorostl své úloze nebo své zodpovědnosti. Pocity zodpovědnosti, která vyčerpává.Pochybuje o svých schopnostech, cítí se zavalený prací a úkoly, neví, kde začít

12 - Gentian - Hořec podzimní
předem skeptický, pesimistický, pochybovačný, malomyslný, rychle ztrácí odvahu. Téměř vychutnává svůj pesimismus. Přepadá ho lehká sklíčenost a mírné deprese. Věci se nedaří jak mají.

13 - Gorse - Hlodaš
velká beznadějzklamání apesimismus, vzdání se, pocit, že už nic nemá cenu, že se s tím nedá už nic dělat, rezignace, stagnace, vnitřní únava, například po mnoha neúspěšných terapiích

14 - Heather - Skotský vřes
člověk zabývající se plně sám sebou, potřebuje stále publikum, nechce být sám, mluví jenom o sobě, nechce dávat, jen brát, je bez empatie, chová se jako malé dítě, neustále vyžadující pozornost

15 - Holly - Cesmína ostrolistá
žárlivost, nedůvěra, hněv a nenávist, pocity závisti na všech úrovních, vztek, zášť, schází schopnost milovat, škodolibost, pomstychtivost, podezřívavost, vnitřně druhé ponižuje

16 - Honeysuckle - Zimolez, kozí list
touha a lítost po minulém, nežije v přítomnosti, ale v minulosti a vzpomínkách, nostalgie, stesk, podává se při ztrátě blízké osoby a dětem, kterým se stýská.

17 - Hornbeam - Habr
únava, mentální vyčerpání, chybí elán a potěšení, člověk má pocit že nezvládne denní povinnosti (bez stimulantů), stav jako po opití, tlak v očích, ráno vstává unavený a bez síly

18 - Impatiens - Netýkavka žlázonosná
popudlivost, podrážděnost, netrpělivost, přestřelující a překotné  reakce, nervozita, člověk rychle mluví a přemýšlí, vadí mu pomalost ostatních, popohání druhé ke spěchu, cítí vysoký vnitřní tlak

19 - Larch - Modřín
nedostatek sebedůvěry, komplex méněcennosti, malé sebevědomí,předem očekává neúspěch, váhavý, pasivní, cítí se neužitečný a impotentní, snadno podléhá ostatním

20 - Mimulus - Kejklířka skvrnitá
specifické strachy ze známých věcí, které se dají pojmenovat – ze smrti, nemoci, zkoušky, chudoby, ztráty zaměstnání, před světem apod. Koktavost, červenání se, plachost zdrženlivost

21 - Mustard - Divoká hořčice
hluboký smutek bez zjevných důvodů přichází a odchází náhle a bez příčiny, člověk propadá melancholii a depresi, která nejde setřást, je introvertní, uzavřený v ulitě smutku, zasmušilý

22 - Oak - Dub
Vyčerpaný a sražený bojovník, co se přesto nevzdá a bojuje dále, silný pocit odpovědnosti jej nutí zdolávat překážky, ale pak  přichází sklíčenost a vyčerpanost. Neodpočívá, přehlíží únavu nebo nemoc

23 - Olive - Oliva
Extrémní únava těla i ducha, úplné vyčerpání, po dlouhé práci či nemoci, přetažením nemůže usnout, „je toho na člověka moc“, bylo spotřebováno mnoho energie

24 - Pine - Skotská sosna
sebeobviňování, neustálé výčitky svědomí pocity viny, stále se omlouvá – i za chyby druhých, sklíčenost, nesmělost, cítí se nehodnotný, méněcenný, říká:  “promiň že jsem se narodil“

25 - Red Chestnut - Červený kaštan
přehnaná starostlivost a obavy o druhé (o děti, partnera..) člověk si představuje, co všechno zlého se mohlo přihodit, spoluprožívá život někoho jiného

26 - Rock Rose - Devaterník penízkovitý
Krajně akutní stavy strachu, vypjaté pocity paniky a hrůzy,  pocit bezmoci, člověk hrůzou znehybní, těžké noční můry, pocit kamene na solaru

27 - Rock Water - Voda z léčivých pramenů
člověk je na sebe příliš tvrdý, touží po dokonalosti, snaha o perfektnost, asketismus, chybně chápaná spiritualita, násilně se snaží o vyšší duchovní  vývoj, v tuhém pronásledování určitých ideálů jsou ostatní osobní potřeby potlačovány

28 - Scleranthus - Chmerek roční
nerozhodn , těkavý, vnitřně nevyrovnaný, nekoncentrovaný, váhavý, mívá výkyvy nálad (pláč-smích), cestovní nemoci, působí nespolehlivě, často mění názory.

29 - Star Of Bethlehem - Snědek okoličnatý
zažil tělesný či duševní šok, lhostejno, udál-li se před chvílí, nebo v minulosti –  trauma, nehody, rozvod, smrt, vyděšení, špatná zpráva, hádka.. Má zastřený hlas, ztrátu vnímání

30 - Sweet Chestnut - Jedlý kaštan
nejhlubší zoufalství, extrémní mentální úzkost, hluboká beznaděj, člověk nevidí světýlko v tunelu, má pocit, že už dosáhl hranice toho, co může snést, neví jak dál, prožívá „temnou noc duše“

31 - Vervain - Sporýš lékařský
snaží se pokaždé prosadit, i když to přesahuje jeho síly, prchlivý až fanatický, má pevné zásady, chce předělat svět, přílišná horlivost, chce druhé donutit ke štěstí

32 - Vine - Vinná réva
silná ctižádost a vůle dominovat mezi ostatními, tyran, despota, poroučí, nediskutuje – má vždy pravdu, krajně sebejistý, vnucuje druhým svou vůli

33 - Walnut - Vlašský ořech
přechodný pocit nejistoty, znejistění, ovlivnitelnost a kolísavost v rozhodujících fázích nového začátku v životě, neumí se vymanit z vlivu silné osobnosti,  podává se při důležitých změnách v životě, v těhotenství, v pubertě, při stěhování, při rozvodu..

34 - Water Violet - Žebratka bahenní
Hrdé stáhnutí se do ústraní, vnitřní rezervovanost, pocit izolované převahy, pyšné držení se stranou, nedosažitelnost, povýšenost, dává přednost samotě,  pláče zřídka

35 - White Chestnut - Jírovec maďal
Myšlenky krouží neúnavně hlavou, člověk se jich nemůže zbavit, vnitřní samomluva, dohady, dialogy, nemůže kvůli tomu usnout

36 - Wild Oat - Sveřep větevnatý
Nejasnost ohledně životní cesty, neurčitost v představách o cíli, nespokojenost, protože člověk nenachází své poslání a směr,nevyčerpal svůj  talent a schopnosti

37 - Wild Rose - Planá růže, šípková růže
Nezúčastněnost, apatie, rezignace, vnitřní kapitulace a prázdnota, ztráta radosti ze života, ochablost, člověk má monotónní hlas, poddává se osudu

38 - Willow - Žlutá vrba
zatrpklost, zahořklost, vnitřní hněv, sebelítost, člověk je pesimista, cítí se jako „oběť osudu“, nepřeje druhým štěstí, říká: „proč zrovna já“, necítí se nikdy vinen, samozřejmě přijímá od druhých  pomoc

39 - Rescue Remedy - Krizová esence
„Kapky první pomoci“. Směs z 6., 9., 18., 26. a 29. esence. Po hrůze a šokujících zážitcích. Před rozčilujícími a napjatými situacemi.

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE pro děti
1
Agrimony
tajemná duševní bolest, pocit osamělosti a smutku, ukrývá své starosti za příjemné vystupování
2
Aspen
kolektivní (nevysvětlitelné) strachy – ze tmy, z hadů, duchů, z přepadení, mívá  zlé sny, bojí se usnout, je nervózní
3
Beech
vůči druhým netoleratní, vše chce mít pro sebe, dělá narážky na gesta a jazykové zvyklosti druhých, posmívá se, pomlouvá, reaguje nesmiřitelně, malicherně
4
Centaury
slabá vůle,ovlivnitelnost, snaží se všem vyhovět, silně se řídí pochvalou nebo pokáráním, nevědomě přejímá gesta a formulace silnějších, snadno se nechá přemluvit k něčemu, co nechce, je pasivní
5
Cerato
nevěří vlastnímu úsudku, hledá radu a potvrzení u druhých, přeškrkává v testech to správné, má sklon k napodobování druhých, přemrštěný hlad po informacích, skáče druhým do řeči, miluje konvence – ptá se např.co je teď v módě..
6
Cherry Plum
sklony k hysterickým projevům, záchvaty vzteku, hodí sebou na zem, tluče hlavou o zeď..
7
Chestnut Bud
dělá stále stejné chyby a neumí se z nich poučit, pomalu se učí, má blokády v učení, retardovaný vývoj, reaguje nepozorně, bez zájmu, na opakující se tělesná onemocnění – záchvaty, migrény, nárazově se objevující akné
8
Chicory
vyžaduje neustále pozornost, majetnické, když není po jeho, stává se zlostným, hraje mučedníka, uráží se, citově vydírá, manipuluje, je to taktik, typ“nikdo mě nemá rád“
9
Clematis
nerozlišuje fantazii od reality, zasněný pohled, lehce naráží do věcí, hodně spí ,sklony k omdlévání, není agresivní, nemá strach, sklon k poruchám sluchu a zraku
10
Crab Apple
posedlost čistotou, štítí se i sám sebe, stále si myje ruce, má nízké sebevědomí, stydí se za své tělesné symptomy, při kožních onemocněních, alergiích
11
Elm
ztratilo víru ve své schopnosti, cítí se přetížené, je toho na ně moc – mnoho úkolů, kroužků – pocit že to všechno nezvládne
12
Gentian
rychle ztrácí náladu, je zklamané, lehce nastane bušení srdce, vlhké ruce, bolí solar plexus (pocit, že má v břiše kámen)
13
Gorse
reakce beznadějné, pesimistické, rezignace – při nepříjemné chronické nemoci, nebo když vyrůstá ve společnosti chronicky nemocných a starých lidí
14
Heather
pořád musí být středem pozornosti, je nerado samo, je upovídané, předstírá, že je silnější než je, neumí být samo, mluví jen o sobě, upoutává na sebe pozornost, připadá si velmi důležitě, často pochází z citově chudého domova
15
Holly
reaguje žárlivě a závistivě, rychle ho ovládne vztek a agresivita, zlost, prchlivost, náhlé, prudké až pranicemi končící záchvaty špatné nálady, urážení, nenávist, negativita
16
Honeysuckle
stesk po domově, rodičích, kamarádech (při stěhování), stesk po zvířeti, nedokáže uzavřít minulost – vše kolem minulosti
17
Hornbeam
ztěžka se dostává do pohybu a do plnění denních úkolů
18
Impatiens
neumí klidně sedět, nedočkavé, netrpělivé, podrážděné, nervózní, všechno se musí dít velmi rychle, z netrpělivosti bere druhým předměty z rukou,skáče do řeči, zbrklé, kvůli rychlým reakcím časté úrazy
19
Larch
málo sebedůvěry, strach že zklame, cítí se ve škole neschopné, jako by selhalo, přesvědčení, že to nezvkládne, předem očekává neúspěch  (vhodné před zkouškou)
20
Mimulus
strach z konkrétní situace (návštěva lékaře, zubaře) bojácně se drží matky, novorozenci pláčou bez příčiny hned po probuzení, ustrašenost, červenání se, bázlivost,ostýchavost, strachy a fobie
21
Mustard
náhle propadá smutku a melancholii, introvertní, uzavřené ve své ulitě
22
Oak
silný pocit zodpovědnosti, přehnaná svědomitost, spolehlivost, houževnatost, snaží se, aby se neprojevila jeho únava a slabost navenek, cítí se sklíčeně a vyčerpaně
23
Olive
chybí mu energie a vitalita, např.po dlouhodobé a vyčerpávající nemoci
24
Pine
má pocity viny a pořád se obviňuje
25
Red Chestnut
má neustálé obavy o své nejbližší, představy že se něco rodičům stane
26
Rock Rose
prožilo silný strach a je z toho zlomené
27
Rock Water
je k sobě příliš náročné, vytyčuje si vysoké cíle a není spokojeno se svým úsilím, silná snaha o perfektnost, přílišná snaha o sebezdokonalování
28
Scleranthus
neumí se rozhodnout mezi dvěma věcmi, výkyvy, střídání aktivity s apatií, průjmu se zácpou, putující nemoci, rovnováhové poruchy všeho druhu, nevolnost při cestování
29
Star Of Bethlehem
nezvládlo ještě zpracovat prožitý šok nebo trauma
30
Sweet Chestnut
cítí se naprosto poražené a zničené, např.při ztrátě milovaného člověka nebo domácího zvířete
31
Vervain
je přehnaně nadšené, pokouší se zvládat několik úkolů najednou,  přemrštěně aktivní, nechce jít večer do postele, převálcuje a unaví svou energií, přílišná horlivost a nadšení
32
Vine
je příliš dominantní, panovačné a tyranizuje své okolí, bije své kamarády
33
Walnut
při důležitých změnách v životě – puberta, růst zubů, stěhování, rozvod rodičů, walnut pomáhá při přechodu z jednoho životního období do druhého
34
Water Violet
vnitřně se uzavírá a distancuje od svého okolí, odtažité, hrdý samotář, pláče zřídka, působí nafoukaně, nadřazeně, arogantně
35
White Chestnut
neumí zpracovat negativní prožitky, neustále mu krouží hlavou a musí se jimi zabývat, skřípání zuby, pohyb spodní čelisti, nemůže spát, obzvlášť ráno
36
Wild Oat
cítí se nespokojené, nerozhodné, neví, kterou cestou se má ubírat
37
Wild Rose
reaguje apaticky a bez vnitřního zájmu
38
Willow
cítí se zatrpklé a má pocit, že se mu v životě málo dostává, škarohlíd, rušitel zábavy, nepřeje druhým , kazí dobrou náladu
39
Rescue Remedy
nachází se před stresovou situací, nebo je přímo v ní nebo po ní

6 komentářů:

 1. dobrý večer,mám dlouhodobé úzkosti strachy.jednou jsem kapky brala ale asi nezabryly nebo jsem je brala krátkou dobu,za jakou dobu začnou účinovat?vybrala jsem pouze jednu lahvičku.děkuji

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,
  užívala jste kapičky opravdu poctivě 4x denně 4 kapky (vnitřně)?
  Jestliže jsou Vaše obtíže dlouhodobého charakteru, asi jedna lahvička stačit nebude (počítám minimálně 2). Pokud jste necítila žádnou změnu, tak by bylo dobré zkonzultovat, jestli jste opravdu dostala esence, které odpovídají Vašemu stavu - jestli jste si s terapeutem rozuměli a on správně pochopil Váš stav.
  Ráda bych dodala, že i pro lékům klasické medicíny, je třeba dát čas, než začnou zabírat.
  Přeji pěkný den.

  Sandra

  OdpovědětVymazat
 3. DOBRÝ DEN,KAPKY JSEM TAKTO NEUŽÍVALA,MĚLA JSEM JE BRÁT 2KRÁT 4 KAPKY.MĚLA JSEM JE OBJEDNÁNY Z INTERNETU,PANÍ JSEM NAPSALA POTÍŽE A ONA MI ZASLALA LAHVIČKU,POTÉ JSEM S NÍ V KONTAKTU NEBYLA.bYDLÍ DOST DALEKO,K VÁM TO MÁM BLÍŽE,BYDLÍM KOUSEK OD OSTRAVY.ANTIDEPRESIVA A LÉKY NA ZKLIDNĚNÍ BRÁT NECHCI JSEM Z NICH KAPKU MIMO.BYLO BY MOŽNO SE S VÁMI NĚJAK DOHODNOUT O KONZULTACI?DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

  OdpovědětVymazat
 4. Dobré ráno,
  pokud jste kapky neužívala 4x denně 4 kapky, tak to je asi ten důvod, proč se žádný efekt nedostavil. Když jsem si byla dělat certifikát pro poradce Bachových esencí, tohle nám bylo zopakováno opravdu nesčetněkrát, že tohle je důležité.
  Než si u někoho objednáte takovéto přípravky, je dobré se informovat, zda-li absolvoval kurz a je na takové konzultace odborně proškolen. Né každý, kdo se tváří jako odborník, je odborníkem :-)Váš postoj, že nechcete antidepresiva,zcela chápu.
  Samozřejmě konzultace u mne je množná. V případě zájmu mne prosím kontaktujte na email: sandra.living@gmail.com

  Pěkné jarní dny!

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den, mám problém s tím, že od porodu svých dětí jsem hrozně plačtivá. U prvního to nebylo ještě tak hrozné, ale teď po druhém dítěti to je děs (už je to ale rok) a příjde mi, že je to čím dál horší. Kdykoliv mám něco řešit ohledně dětí, tak mi to vhání slzy do očí. Syn mi začal v září chodit do školky a teď už je listopad a já stále brečím, když ho tam musím nechat a nebo pro něj pak přicházím. Prostě vždycky když ho tam vidím stát a musím odejít, tak hned slzím. Už si v té školce připadám jako blázen, protože stále bulím :-(. I když mi učitelka tlumočí, že se třeba malý někde praštil nebo dělal to a to, tak už cítím, jak se mi svírá hrdlo a chce se mi brečet. Snažím se to potlačit, ale fakt to nejde. Myslíte, že by mi něco z Bachovek pomohlo?? Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá maminko,
   tyto stavy samozřejmě jdou harmonizovat Bachovými esencemi. Máme tam přímo takovou esenci, která pomáhá maminkám v těchto stavech. Máte-li zájem, kontaktujte mne na emailu: sandra.living@gmail.com

   Vymazat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra