Termíny seminářů a kurzů:


POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

úterý 16. dubna 2013

Jít vyšší cestou


Na své cestě jste se možná dostali až k bodu, kdy je třeba si něco zvolit nebo se nějak rozhodnout. Jestliže přišel čas změnit to staré a budovat nové, budete asi chtít důkladně prozkoumat, jakým směrem je nejlepší vykročit. Pociťujete, že máte potřebu opustit nebo změnit své zaměstnání? Začít podnikat? Najít si nové místo? Začít studovat a získat nějaké další znalosti a dovednosti?

Chcete-li získat novou práci nebo realizovat své nápady, nemusíte kvůli tomu hned opouštět své současné zaměstnání. Zůstaňte tam, kde jste, a začněte odtud jednat podle svých nových nápadů; dejte jim dost času, ať klíčí a rostou svým vlastním tempem. Zůstaňte ve svém současném zaměstnání, dokud si nevytvoříte dostatečnou základnu, o kterou se můžete opřít. Kdybyste třeba budovali nový dům, asi byste také chtěli zůstat ve vašem starém domě do té doby, než bude nový dům hotov a vy se do něj budete moci nastěhovat.
Obvykle je lepší nespojovat si otázky svého živobytí se svým novým směrem vývoje. Nedopusťte, aby vám potřeba pravidelného příjmu zbytečně stála ve vaší nové cestě. Najděte si raději způsob, jak si zajistit dostatečný příjem a přitom dělat všechny myslitelné věci, jimiž uskutečníte své nové nápady. Tak si nejlépe upevníte svůj nový způsob života.

Pokud vám vaše současné zaměstnání nevyhovuje, možná si jej nejdříve nějak pozměníte, než byste z něj rovnou odešli. Mnozí z vás mají dobré zaměstnání; možná vás více uspokojí, když k němu změníte svůj postoj anebo si svou práci nějak upravíte, aby vám vyhovovala. Málokdy se stane, že dostanete úplně dokonalé místo; vaší výzvou často je upravit si svou práci tak, aby odpovídala tomu, kdo jste. Stěžujete-li si na svou práci, s čím přesně nejste spokojeni? Někteří lidé opouštějí své zaměstnání třeba jen proto, že se jim něco nelíbí na jejich zaměstnavateli či spolupracovníkovi, anebo jim vadí nějaký drobný detail v práci. Cítíte-li, že to, co děláte, je přínosné, smysluplné a nabízí vám to možnosti dalšího růstu, stojí možná za to se přičinit, aby se vaše práce nějak zlepšila. Když se vám nelíbí, co právě děláte, neznamená to, že by se vám to nemohlo líbit později.

Mnoho situací, které se vám nelíbí, můžete změnit tím, že něco změníte sami v sobě. Lidé se k vám chovají podle vašich vlastních přístupů, vaší energie a lásky a podle toho se vám dostává i nových příležitostí v životě. Cítíte-li, že se o vás v práci málo starají, může to být proto, že se málo staráte sami o sebe. Cítíte-li, že si vás zaměstnavatel, spolupracovníci nebo zaměstnanci neváží, může to být proto, že jste se dosud nenaučili vážit si sami sebe. Jakmile se jednou naučíte starat se o sebe a vážit si sami sebe, zjistíte, že to začnou dělat také ostatní.
Předtím, než odejdete ze svého zaměstnání, se nejdříve dobře podívejte, co se vám tam nelíbí, a zeptejte se sami sebe, zda to, co zažíváte, není náhodou jen odrazem vašeho vlastního vztahu k sobě. Nezměníte-li své chování, které danou situaci vytvořilo, budete si ji znovu a znovu vytvářet v jakémkoli dalším zaměstnání, kam se dostanete.


* * *
- z knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra