Termíny seminářů a kurzů:


POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

pátek 18. ledna 2013

Dovoluji si přemýšlet a snít bez omezeníCo byste dělali, kdybyste měli úplnou svobodu? Jak by vypadalo několik měsíců vašeho ideálního života? Pracovali byste tři až čtyři dny na jedné věci a zbytek týdne se věnovali něčemu jinému? Pracovali byste na různých projektech, anebo byste se zaměřili na jeden úkol? Pracovali byste jeden měsíc intenzivně a další měsíc byste dělali něco jiného? Udělejte si čas na snění za bílého dne a představujte si svůj ideální život.

Neomezujte své sny. Pokud si říkáte - "To by bylo sice pěkné, ale žádám příliš mnoho", přestaňte s tím. 

Teď můžete myslet bez jakýchkoliv omezení. Své sny nemusíte uskutečnit okamžitě. Prvním krokem je však načrtnout si v mysli jejich obrazy. Vaše myšlenky jsou skutečné. Jakmile si ujasníte, co byste chtěli, vaše vyšší já se okamžitě pouští do práce a začíná vám to vytvářet. Nemusíte vědět, kdy nebo jak to přijde. Jediné, co potřebujete, je ujasnit si, co chcete, a dovolit si myslet velkoryse.

Jeden muž se rozhodl blíže se podívat na to, jak by vypadalo jeho vysněné zaměstnání. Udělal si seznam všeho, co kdy od svého zaměstnání chtěl. Rád poslouchal a četl zprávy, a tak se rozhodl, že jeho ideální práce bude zahrnovat sledování televize a tisku. Svou povahou byl hráč a miloval hru o peníze, například bridž, a tak se rozhodl, že jeho ideální zaměstnání bude mít prvky rizika a vysokých sázek. Miloval také statistiku, svůj hlavní obor z vysoké školy. chtěl pracovat sám, mít možnost vydělat si hodně peněz a pracovat jenom část dne. Rád vstával brzy ráno, odpoledne si chtěl vyhradit na tenis a další sporty. Nechtěl mít žádné zaměstnance či pracovat pro někoho jiného. Ačkoliv měl pochyby, že bude možné najít takové zaměstnání, které by mu splnilo všechna jeho přání, stejně si to všechno zaznamenal a rozhodl se nechat své vyšší já, aby mu takovou práci našlo.

Krátce nato poznal nového přítele, který se zabýval obchodem se zlatem a podobným zbožím. Okamžitě ho to fascinovalo a začal všechen svůj čas věnovat studiu trhu. S chutí vynášel ceny zboží do grafů a všechny stěny doma si polepil diagramy s pravděpodobným pohybem cen. Strávil celé hodiny studiem teorií, jak vypočítat a předpovídat cenu zboží na základě statistického zhodnocení cyklů a náběhových křivek. Ukázalo se, že pro svou práci potřebuje často sledovat televizi a číst noviny.

Pomocí svých diagramů a grafů začal tak přesně předpovídat, co se stane na trhu, že si tím mohl začít vydělávat. Makléř, s nímž obchodoval, se ho ptal na rady, které pak předával svým klientům. Nakonec ho požádal, aby začal pracovat přímo pro některé z jeho klientů. Za nějakou dobu muž opustil své staré místo a začal se plně věnovat této nové práci. Dopoledne pracoval a odpoledně měl volno. Nepotřeboval žádné zaměstnance a mohl pracovat doma. Ve své práci měl oblíbené prvky rizika a vysokých sázek a využíval svých značných znalostí statistiky.

Žádejte to, co chcete, bez ohledu na to, jak nepraktické či vzdálené se to může zdát. Vaše vyšší já se vydá do světa a začne vám přinášet vaše přání. Když si dovolíte snít, tvoříte svou novou skutečnost.* * *

- z knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra