Termíny seminářů a kurzů:


POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

středa 11. dubna 2012

Překážky v našem životě...Všechny překážky jsou ve skutečnosti ponaučení - proto si jich važte a učte se z nich. 

Co kdybyste věděli, že každá událost, která se vám doteď stala, byla součástí velkého plánu vytvořit z vás co nejláskyplnějšího, nejsilnější a nejmoudřejšího člověka? 

Co kdybyste věděli, že každý zdánlivý problém či těžkost byli ve skutečnosti požehnáním, příležitostí pro úžasný růst, ke kterému by nedošlo?

Co kdyby jste chápali, že překážky nejsou vašimi nejhoršími nepřáteli, ale více vašimi nejlepšími příteli? Jak byste se chovali? Jaký byste k nim měli postoj?

I nyní se zřejmě zaobíráte překážkami...

Možná se týkají partnerského vztahu, možná práce, a nebo jde o peníze či zdraví. Zřejmě jste přesvědčení, že kdybyste mohli jen tak lusknout prsty a všechny překážky by zmizly, váš život by byl šťastnější. Možná si myslíte, že přítomnost těchto překážek naznačuje, že jste někde udělali chybu, a nebo že je něco v nepořádku s Vámi.

A tohle je jedna z chyb, kterých se dopouštíme v našem přístupu k životu. Domníváme se, že překážky a výzvy jsou "zlé" věci, kterých bychom jsme se měli co nejrychleji zbavit - jako když vynášíme odpadky, čím dřív tím líp. Když k překážkám přistupujeme takto, z každému problému a výzvy se stává nepřítel, se kterým bojujeme. Žijeme tak v ustavičné bitce s vlastním osudem. Není divu, že jsme často stresovaní, vyčerpaní a nešťastní. Vstoupili jsme tak do zbytečné vojny s životem.

Často máme pokušení takto reagovat na výzvy. Nakonec, kdo by si sám zvolil těžké období ve vztahu, finanční těžkosti, anebo jakoukoliv vážnou krizi? Když však s překážkami nakládáme jako s protivníky, nikdy se k ni nedostaneme tak blízko, abychom objevili dary, které nám přinášejí. Nikdy se do nich dostatečně nezadíváme, takže neobjevíme příležitosti, které se nám nabízejí. Příležitosti a ponaučení.

Když se na překážky díváme jako na protivníky, okrádáme se o ponaučení, které ukrývají.

Pamatujte: Zem je jako velká učebna. Účelem života je růst a změna je nevyhnutelná a né všechno je vždy jednoduché. Překážky budou vždy součástí našeho života. 

Co je to úspěšný život? neznamená to, že se jednoho dne probudíme a řekneme si: "Tak, konečně mě už nečekají žádné výzvy, překážky a ani protivenství."
Tu totiž není problémem existence překážek ve vašem životě - jde jen o tom, jako se s překážkami, když se vynoří vyrovnáme. Překážky jsou nevyhnutelnou součástí způsobu, jakým nás formuje sám život.
Vlastně se objevují na naší Cestě proto, aby byli našimi nejlepšími učiteli.

1 komentář:

  1. Velice zajímavé a naprosto pravdivé,souhlásím,takto vše i vnímám,sice mi dlouho trvalo to pochopit,ale zvládla jsem to!Michaela

    OdpovědětSmazat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra