Termíny seminářů a kurzů:


POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

středa 25. května 2011

Najděte dar obsažený v bolestných situacích


Držet se bolesti není žádná ctnost. Nemá to ani smysl. Hodnotu má však to, jak jste schopni se ze svého utrpení pozvednout, podobně jako se letadlo vznese nad vrstvu mraků. V utrpení je skryto sdělení, které si žádá vaši pozornost. Budete-li je přehlížet nebo maskovat, nic tím nevyřešíte. Najde si totiž jiný způsob, jak na sebe upozornit.

Dnes s vámi budeme pracovat na rozpoznání daru, který vám vaše trápení přineslo, a poté na tom, abyste je nechali se soucítěním odplynout. Ať už je příčinou vašich bolestných pocitů váš vztah, finanční situace, nějaká ztráta, starost o milovanou bytost nebo nerovnováha ve vašem těle, postup je stejný.

Nyní se zhluboka nadechněte a soustřeďte se na téma, které vás trápí. Co nejvíce se snažte zklidnit svou mysl a potom požádejte o pomoc při odhalení toho, jaký dar je pro vás ukryt v této bolestivé situaci. Každé utrpení vždycky skrývá nějaké požehnání, jako například možnost naučit se trpělivosti a soucítění, naučit se odpouštět, být silní a podobně.
Jakmile objevíte za utrpením dar, který vám má zprostředkovat, už se nebude muset domáhat vaší pozornosti. Protože vám předalo svůj vzkaz, může se zase stáhnout. Jakmile tento "posel" odejde, vnitřní mír, který vás vždycky naplňoval, bude ještě zjevnější. To je základ řešení jakéhokoli zdánlivého problému.

Společně odevzdáme vaši bolestnou situaci Bohu s důvěrou, že byla vyřešena na duchovní úrovni, a s vědomím, že se to teď  projeví také na fyzické úrovni. Otevřeme náruč daru smírného řešení, uzdravení a zázraků.

Myšlenka pro tento den
Vnímám dary obsažené v každé situaci, se kterou se setkám. Mám sílu, vnitřní jistotu a stabilitu. Bůh zná řešení každého problému v mém životě. Odevzdávám tuto situaci s láskou a vírou Bohu a Jeho nekonečné moudrosti. Děkuji ti, Bože, že mi ve všem pomáháš. Nyní cele přijímám tvou pomoc.
- z knihy Rady andělů na každý den, Doreen Virtue

3 komentáře:

 1. Ahoj Saníku,
  děkuji za odpověď na mail,no moc se nesměj nad naším nákladem,protože to si ještě neviděla,co bylo v autě pod nohama - a to už by si zaplakala:-)Budiž na naši obranu řečeno,že to bylo na celý týden a pro 4 osoby!!!A taky na horách člověku vyhládne,i když si mě navedla na myšlenku,proč přijíždíme po týdenním chození a vážíme více,než jsme tam jeli-to bude asi ten zakopaný pes,my prostě nezřízeně "žerem"-pardon.
  Jinak uvažuju,že si afirmace nahraju a budu si je pouštět před spaním,ať se dostanou do podvědomí...No a téma výše,tak to se člověk musí paradoxně v dospělosti znovu učit,protože jako děti jsme důvěru v cokoliv měli....takže děkuji za další téma,měj se hezky, večer příjdu na ty mufiny (že jsou ze včerejška mě nevadí,hlavně ať pan F.nevyžere náplň) a na kafe. Hezký zbytek dne - Žalmara :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Jednou jsem slyšela větu,která mi v dané chvíli nebyla jasná.Prožívala jsem nelehké období....věta zněla"Vše je tak,jak má být".
  Často si na to vzpomenu.Když se mi například někdo svěřuje s nelehkou situací,tak právě odpovím,"Vše je tak,jak má být".
  Většinou nerozumíme tomu ,proč se nám tohle,či ono děje.Časem sami poznáme odpovědˇ a říkame si..."já už vím!"Nejde stát na jednom místě,protože nikdy bychom se neposunuli dopředu.
  Kajina

  OdpovědětSmazat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra