Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

čtvrtek 9. ledna 2014

Budoucnost vs. minulost


Mnozí lidé chtějí vědět, co s nimi bude v budoucnosti. Chodí k věštcům, kartářkám, vykladačům tarotu, astrologům a podobným lidem v naději, že uslyší něco, co jim pomůže cítit se lépe.

Absurdnost takového počínání lze pochopit, jen pokud víte, že budoucnost nelze předpovědět. Je pravda, že z vašeho vědomí vyzařují určité výrazné tendence a také ve vás působí vzorce, které vedou k částečně předvídatelným výsledkům. Avšak každý okamžik vám skýtá novou příležitost a to, jak se rozhodnete, může vaši budoucnost změnit.
Bohužel platí, že čím víc se zabýváte tím, co bude v budoucnosti, tím méně pozornosti dokážete věnovat tomu, co je potřebné dělat teď. 
Stejně dysfunkční může být i posedlost minulostí. Spousta lidí navštěvuje terapeuty nebo senzibily a chce znát odpovědi na to, co se jim kdysi stalo a co by mohlo vysvětlit jejich současné problémy. Podstupují různé formy psychoanalýzy, různé terapie, zabývají se svým vnitřním dítětem, hypnoterapií, regresí do minulých životů a podobně. Tato činnost sice některým lidem skutečně pomůže pohnout se v životě dál, ale pro jiné je jako močál, ve kterém uváznou. Z pomůcky se stane dogma. Metoda určená k odhalení příčiny potíží se stane záminkou bahnit si ve své bolesti a udržovat se v roli oběti.
Když se během takových terapií vynoří příhody, jak vás v dětství zneužívali nebo jaké trauma jste zažili anebo se vám vybaví různé vzpomínky na údajné minulé životy, uděláte dobře, položíte-li si otázku, zda vám tyto "pohádky" pomáhají soustředit se na přítomný okamžik a získat sílu žít tady a teď. Pokud vám pomáhají řešit současné potíže, pak skutečně jsou léčivé. Ale pokud vás jen podporují v přesvědčení, že jste ubohá oběť, a vy se se svou bolestí ztotožníte, pak jsou kontraproduktivní. Obecně řečeno, projektovaná dramata z minulosti či budoucnosti vás jen odvádějí od toho, co je skutečně důležité, a tím je být tady a teď.


Paul Ferrini - Svobodná láska

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra