Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

neděle 26. května 2013

Opouštím všechno, co neslouží mému vyššímu dobru, a žádám, aby mě to také opustilo

Způsob, jakým opouštíte své staré vzorce chování, má vliv na to, kolik bolesti či zápasů přitom prožijete. Někdy prostě stačí jen opustit svůj starý přístup anebo přesvědčení. Někdy je třeba opustit práci, kterou děláte, a najít si něco docela jiného. To, co jste vytvořili, můžete opouštět radostně, ochotně a vědomě, anebo můžete čekat, až okolnosti narostou do krizové situace a vy budete "nuceni" tyto nové věci přijmout. Jestliže nastal čas ke změnám, a vy se jim bráníte, vaše duše vám pomůže; vytvoří vám takové podmínky, ve kterých už to staré prostě nebude fungovat.

Během cesty k tomu, co si přejete, jste nějak rostli a také jste se měnili. Teď už jsou možná vaše cíle vyšší nebo odlišné. Situace, které jste si dosud vytvářeli, už pro vás nejsou takovou výzvou, jakou byly dříve. Život si vždycky hledá vyšší řád, a jakmile jste jednou dosáhli jednoho cíle, obvykle se díváte, co dál. Někteří lidé nechávají věci odcházet přirozeně a snadno, přijímají za své nové myšlenky, a je-li to zapotřebí, nechávají ty staré odejít. Někteří se naopak stále snaží, aby staré formy i nadále fungovaly, a věnují jim stále více úsilí až do té doby, dokud se také nerozhodnou pro nové věci a nové nápady; tím začíná celý cyklus znovu. Neustále sledovat rozvoj a oživení je přirozenou vlastností veškerého života. Jakmile zvládnete jednu úroveň, můžete postoupit na další.

Sami se můžete rozhodnout, jak moc byste měli být nespokojení, abyste začali jednat podle svého vnitřního vedení. Někteří lidé si neustále vytvářejí práci a život takový, jaký chtějí žít, a stále se snaží být v prostředí, které podporuje jejich oživení. Mění okolnosti svého života, hned jak slyší svůj vnitřní hlas. Snadno nechají odejít to staré a přijímají nové směry svého vývoje, jakmile se před nimi objeví.
Někteří naopak nemění nic, dokud nejsou opravdu hodně nespokojení. Patříte-li k takovým lidem, vaše duše vám asi vytváří stále více překážek, nepohodlí nebo vnitřního odporu k vaší současné práci či k vašim životním okolnostem, abyste si všimli, že je načase udělat nějaké změny. Naučte se opouštět staré záležitosti a měnit věci tehdy, když vás přestane bavit, co děláte, a když tím už nijak nerostete a neoživuje vás to.

Výzvou je mít rádi to, co opouštíte, a ne si to znelíbit. Zaměříte-li se na to, co chcete a co vás baví, a půjdete-li si za tím, získáte to. Čím víc něco nemáte rádi, tím více vás to může svazovat. Čím méně máte rádi svou práci, tím déle v ní asi setrváte. Jeden z principů našeho vesmíru je, že každá životní situace váš učí, jak mít rád. Nic nemůžete opustit, když to nemilujete. S věcmi, které nemáte rádi, jste svázáni. Když něco nenávidíte, jste k tomu znovu a znovu přitahováni (i když se třeba osoba i forma té věci mění) tak dlouho, dokud to nezačnete milovat. Jakmile si to jednou zamilujete, jste svobodní.

"Nechávám věci volně odcházet. Věřím, že můj život neopustí nic, aniž by přicházelo něco ještě lepšího."


* * *

- z knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman

1 komentář:

  1. Milá Sandro.
    Děkuji za to že jsi tu pro nás a za perly moudra, které na svém blogu píšeš a pro nás vybíráš z krásných knih. Pokaždé když mám v mysli a duši neklid, najdu u tebe něco co mně usadí zpátky do harmonie, kterou k životu potřebuji. Jako tento článek, a hlavně poslední odstavec. Něco co dluho tuším prostě zapadlo do mozaiky poznání a to je fajn. Jdu na tom pracovat a tobě přeji nekonečnou radost z veškerého tvého konání ve prospěch vyššího dobra. Jsi úžasná bytost! Děkuji. Alena.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra