Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

sobota 4. května 2013

Feng šuej pro začátečníkyNa Západě nic nového? Naslouchejte moudrosti Východu. Feng šuej Vám poradí, 
jak do svého domova dostanete energii.

Vstoupíte do cizího domu a ještě než dojdete do obýváku, intuitivně vycítíte, že je to místo, kde se budete cítit dobře, skoro jako byste byli u sebe doma. 
Nebo naopak hned víte, že je něco špatně. Je to Váš vnitřní pocit, který nemusí nutně souviset se smyslem pro styl, ale spíš s energií, která proudí v pozadí, aniž bychom ji vědomě vnímali. Číňané ji nazývají čchi. Učení o harmonii feng šuej, tedy o větru a vodě, si zatím získalo nadšené stoupence i u nás. Mezinárodní firmy feng šuej důvěřují již delší dobu. I  ve  svém domově se rádi vyvarujeme elektrosmogu a  utváříme prostory tak, aby v nich mohla energie nerušeně proudit. Odborník na  feng šuej Günther Sator si je jistý tím, že tak posilujeme radost ze života a harmonii. 

Zakladatelé „Německého institutu pro Feng Shui“ Thomas Fröhling a Katrin 
Martin – Fröhlingová se ve svém knižním bestselleru „Bydlení s feng-šuej“ podělili o zajímavou zkušenost: V okamžiku, kdy změníme prostředí v  našem domově, změníme i sami sebe. To zní docela mnohoslibně. 

Aby s sebou změna přinesla i důsledky, které si přejeme – lepší tělesné i duševní zdraví, kvalitnější spánek či zvýšenou produktivitu práce v kanceláři, měli bychom v první řadě dbát na to, aby mohla energie čchi nerušeně proudit prostorem. Když stavíme nový dům, můžeme začít takříkajíc od nuly a půdorys sladit s tzv. bagua, tedy svými životními plány. 
Každou budovu či místnost je možné rozdělit na devět životních oblastí. Mimořádný význam je přitom přisuzován vstupnímu prostoru. Vstupní dveře jsou totiž ztotožňovány s ústy – vše, co se dostane do domu, jimi musí projít.

K dosažení větší harmonie však nemusíte byt kompletně přestavovat. Nejdůležitější pravidlo zní: Střed místnosti by měl zůstat volný a průchodný, aby nebyla blokována energie čchi. Není ideální se z pohovky v obývacím pokoji dívat přímo na dveře. A pro postel vyberte místo u zdi, které se nenachází mezi dveřmi a oknem. Pokud se tomu nedá zabránit, upravte proudění vzduchu tak, aby energie plynula po správných drahách. 


Zaplněné kouty uklízejte. Můžete pak pracovat s doplňky. Lesklé předměty, jako jsou vázy, svícny či odrazové plochy zrcadel, roh místnosti znovu oživí. Energii pomáhá rozproudit také 
světlo. Kameny, kousky dřeva, listy nebo miska s vodou se postarají o spojení s přírodou. Tento úkol plní také rostliny, které navíc čistí vzduch. Když je postavíte na okenní parapet, 
nemůže energie čchi ven. Ostré rohy odrážejí zpět negativní energie. Nábytek a bytové doplňky proto posuňte tak, aby jejich rohy nesměřovaly do míst, kde se často zdržujete. Rostliny, které nemají špičaté listy, a měkké látky kouty zakryjí a poslouží jako ochrana.


PĚTICE PRAVIDEL
Pět tipů v souladu s feng šuej pro Váš domov:
1. Pohovku umístěte ke zdi. Pokud to není možné,vytvořte za gaučem ochrannou stěnu pomocí skříně.
2. Postel nikdy nestavte mezi okno a dveře.Vyvarujte se také neklidu vyvolávaného přemírou (pestrobarevných) doplňků.
3. Pracujte s barvami: Zemité odstíny ztělesňují klid, červená je symbolem vášně a moci;žlutá, barva středu, představuje moudrost. Důležité jsou ve feng šuej kombinace barev.
4. Budiž světlo.V tmavých prostorách má energie čchi stejně malé šance nerušeně proudit jako v přeplněných koutech.Proto uklízejte a mějte rozsvíceno.
5.Využívejte doplňky:Velice oblíbená jsou zrcadla a dekorační prvky z přírody.Také vše, co se leskne a třpytí.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra