Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

úterý 19. března 2013

Seriál FENG SHUI - Doplňky a talismany (Bambus, bankovky, buddha)

V dnešním díle seriálu o doplňcích feng-shui se budeme věnovat klasickým doplňkům začínajícím na písmeno B. Prvním z nich je bambus.


Bambus 

Bambus je na první pohled obyčejná rostlina, která rychle a bujně roste a je přitom poměrně skromná. V Asii však požívá zcela výsadní postavení mezi tisíci dalších užitkových rostlin, které rostou rychle a bujně, a nesčetné kaligrafie a obrazy bývají zdobeny právě obrázkem bambusu. 

Protože má bambus takto mimořádné a nadřazené postavení, připisuje se mu také jedna vlastnost, po níž toužíme a prahneme i my, lidé: 

Když se bambus ohne, nezlomí se, nýbrž se poddá. Když se bambus opět uvolní, spěchá zpátky, aby pak stál jako dřív, vzpřímeně a hrdě. To, co je měkké a pružné, přemůže to, co je tvrdé. 

Bambus je jedním z nejsilnějších symbolů naší životní cesty. Když se narodíme, jsme ohební jako bambus, po své smrti pak strneme a ztuhneme jako on. Také v průběhu života musíme přestát nejednu bouři, aniž by nás to zlomilo. Stres, smutek, zlost, vztek a frustrace nám přinášejí tvrdost a ztuhlost, v symbolu bambusu se však skrývá síla, jež nám umožní osvobodit se z tohoto tlaku a svižně a mrštně se pak znovu vydat svou cestou. 

Na obrázcích bývá bambus velmi často doprovázen sluncem nebo měsícem. Pro běžného pozorovatele není zjevné, o které nebeské těleso se jedná. Slunce je v Japonsku ještě i dnes ženským symbolem a symbolem univerzálního tepla a lásky. Slunce nebo měsíc symbolizují vnitřní hlas, naše intuitivní vedení. Ve dvojobrazech bambus/měsíc, bambus/slunce se skrývá nádherné poselství, jež nám říká, že v životě vždy získáme potřebnou sílu, abychom se opět napřímili jako bambus, abychom dokázali zvládnout všechny těžkosti a abychom se nikdy nemuseli cítit osamělí, neboť univerzální láska a teplo (slunce nebo měsíc) nás budou doprovázet již navždy. 


Bankovky 


Desetitisícidolarové bankovky, které vydává pekelná banka (Hell-Bank), jsou měnou zlých duchů. Abychom je uchlácholili, spalujeme tyto bankovky (například v Německu se prodávají po dvaceti kusech za přibližně 3 eura). U nás však není tento zvyk příliš znám. 
Buddha 

Sošku či figurku Buddhy najdeme v Asii téměř v každé domácnosti. Čínský Buddha je u nás znám jako veselý Buddha, protože ztělesňuje nejen moudrost, ale také hojnost, bohatství a nekonečné štěstí. Jeho niterný úsměv je tak silný, že září skrze celý jeho obličej. Šťastný Buddha nemusí mít vždy modlitební náhrdelník a může lidem přinášet v pytlích a džbánech hojnost a vnitřní i vnější bohatství. 

Čína má velkolepou kulturu porcelánu. Proto také není divu, že figurky Buddhy jsou s oblibou vyráběny z bílého porcelánu. Na druhé straně je tento doplněk zvláštní tím, že může být vyroben prakticky z čehokoliv, od měkkého vosku až po nefrit. (podle knihy “Feng Shui Glücksbringer” od Brigitte GÄRTNER)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra