Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

pondělí 18. března 2013

Seriál FENG SHUI - doplňky a talismany (Krystaly Feng-shui)


 Krystaly Feng-shui

Krystaly Feng-shui (kterým se také říká duhové krystaly) jsou ve Feng-shui jistě s velkým náskokem nejčastěji používanou pomůckou. Disponují dvěma aspekty, které z nich činí velmi zajímavý artefakt:
Krystaly přitahují do místnosti dobrou energii.
Krystaly zpomalují energii, která se pohybuje prostorem.
Neexistuje žádná další pomůcka Feng-shui, která by byla tolik milována a uctívána z povrchních důvodů (totiž jen kvůli duze) jako skleněné krystaly. Když zavěsíme krystal do okna a když jej pak ozáří slunce, lomí sklo sluneční světlo do jeho sedmi spektrálních barev, a vznikne tak duha. Nádherné, duhově zbarvené tečky pak útokem dobudou naše srdce a  přitom nás nechají úplně zapomenout, co se vlastně děje, a vtáhnou nás do tajného a neviditelného světa.
Prosvětlí celý byt
Když slunce svítí do místnosti, vidíme na koberci zcela zřetelně, kam až zasahují sluneční paprsky. Na osvětlené straně je podlaha jasná a světlá, na neosvětlené naopak podstatně tmavší. K tomu, abychom silnou a konstruktivní energii slunce dostali až do toho nejzazšího kouta místnosti, nám pomohou právě duhové krystaly.
Sluneční paprsek, který zasáhne krystal, pronikne do jeho nitra, je jím zajat a rozloží se – rozevře se zde do svých sedmi barev, lomí se a nastupuje svou cestu místností pod novým úhlem. Sluneční energie pak již nepůsobí pouze šikmo k podlaze, ale podle toho, kde a jak je krystal zavěšen, může proniknout i k protilehlým stěnám, skrze dveře až do předsíně či na chodbu, do mrtvých koutů a rohů, pod strop nebo kam budeme chtít. Tajemství duhových krystalů se skrývá nikoliv v tom, že dají vzniknout duze, nýbrž v tom, že působení sluneční čchi v místnosti je prodlouženo o několik metrů, o několikanásobek běžného dosahu.
Když jsou dveře a okna situovány naproti sobě (mohou to být i dvě okna), proudí energie bez jakýchkoliv zábran dotyčnými otvory opět z místnosti ven. Takový prostor nemůže získat potřebnou sílu a energii. Existují různé možnosti, jak zachytit energii hned u oken a poslat ji jakýmsi “kolečkem navíc” přes celou místnost. Nejlepšími a výtvarně nejzdařilejšími možnostmi jsou mozaikové obrázky v oknech, miniaturní koule (v květináčích), ověsy a  větrné zvonkohry a přirozeně také krystaly Feng-shui. Zavěšením těchto předmětů můžeme zmírnit únik energie z  místnosti.

Krystaly Feng-shui se zavěšují do oken, pomáhají však i při osvětlování oněch pověstných mrtvých míst. Každý byt a každá domácnost má několik takovýchto zón, které poznáme podle toho, že kout pod stropem je tmavší než zbytek stěny. Tam se s oblibou usazuje prach a hromadí vzduch, který přišel o svoji energii.

Zelená a fialová
Barevné ověsy Feng-shui lze sehnat jako přívěsky z křišťálového skla v zelené a fialové barvě. Zelené krystaly jsou přiřazeny nefritu a jadeitu a síle východu s energií růstu a tvořivosti. Také nový počátek, naděje a ochrana jsou symbolizovány jadeitovým krystalem. Fialovým krystalům se říká vílí kouzlo a jsou prostředníkem mezi lila (podobné atributy) a červenou barvou, silou ohně a lásky. Přebírají roli poslů pocitů, emocí, něžnosti a niterného smíchu.

Tyto krystaly zakoupíte také v Obchůdku SANDRA LIVING zde
(podle knihy “Feng Shui Glücksbringer” 

od Brigitte GÄRTNER)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra