Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

středa 24. října 2012

Nemusíte být doko­nalí, než začnete dělat svou životní práci

Naučte se milovat a přijímat se takoví, jací jste právě teď. Milujte všechny věci, které jste už vytvořili. Nemusíte být doko­nalí, než začnete dělat svou životní práci; práce sama vám pomůže růst a rozvíjet se. Budete-li se přijímat a milovat takoví, jací právě jste, umožníte si otevřít se novým směrům. Dělali jste to nejlepší, co jste uměli. Začněte oceňovat sami sebe za to, kdo jste, místo abyste mysleli na to, kým jste chtěli být. To vám pomůže snadněji vykročit vpřed. Kritizovali jste se v poslední době za něco? Pokud ano, věnujte jeden den tomu, že pokaždé, když na to pomyslíte, se raději podíváte, jak si poděkovat za všechny ty dobré věci, které jste už udělali.

Mnozí z vás někde uvnitř cítí, že toho mají ve svém životě hodně stihnout, jako by zde měli nějakou „misi". Nevíte-li zatím, co to je, máte možná určité obavy. Věřte, že všechno, co děláte, vytváří základy pro rozvinutí vaší vyšší práce. Někteří lidé dokončí svou životní práci už v mládí. Životní práce jiných zase vyžaduje roky zkušeností a znalostí, takže jsou s ní hotovi až v pozdějším věku. Cítíte-li ve svém nitru, že jste sem přišli vykonat nějakou důležitou práci, a zatím jste neobjevili její kon­krétní podobu, následujte stále své vnitřní vedení a dělejte taková rozhodnutí, která vám přinášejí radost, protože ta vás vedou k vyššímu dílu, které jste sem přišli udělat.
Místo abyste se na sebe hněvali, že jste dosud neudělali více, si nyní pogratulujte, jak daleko jste se dostali a čeho všeho jste už dosáhli. Ujasněte si, proč je výborné vše, co jste až dosud dokázali, namísto kritizování se za to, že jste toho nestihli více. Zaměřte se na všechno, co děláte, čemu se učíte a jak se připravujete na větší možnosti a více peněz. Zvládněte dovednost mluvit k sobě a o sobě pozitivně; to vám pomůže rozvinout svou vnitřní sílu a víru v sebe sama, kterou budete potřebovat, abyste mohli udělat konkrétní kroky na své cestě.

Najděte si čas hledat, co vás těší, a také to dělejte. Začněte třeba tím, že si vyberete nějakou drobnost, kterou rádi děláte. Třeba pečení cukroví pro své děti. Dělejte to ode dneška čas­těji. Jedna žena, kterou ohromně bavilo péct cukroví, dnes vlastní velkou a úspěšnou síť obchodů s cukrovím. Jiná žena, která ráda připravovala slavnostní večeře, začala podnikat právě v oblasti organizace a přípravy slavnostních večeří pro špičkové podnikatele a manažery. Muž, který ze všeho nejra­ději něco vyráběl ve své dílně, začal velmi úspěšně podnikat ve výrobě nábytku na míru.

Chcete-li své oblíbené činnosti dělat jako svou profesi, potřebujete vlastně jen propojit svou práci s vyděláváním peněz. Začnete si třeba za svou práci účtovat nějaké peníze. Když si účtujete peníze za práci, kterou milujete, spojujete hoj­nost s využíváním svých zvláštních schopností. Tím dáváte krásnou zprávu svému vědomí, že váš čas, energie a schopnosti jsou opravdu cenné. Někteří lidé přijímají peníze jen za tako­vou práci, kterou nemají rádi, a cítí se provinile, když mají žádat peníze za své zvláštní schopnosti a služby. Tím říkáte jinými slovy sami sobě, že vydělávání peněz souvisí s prací, která vás nebaví, a že není možné žít z práce, ze které máte opravdovou radost. Je pravda, že v začátcích možná za tuto práci žádné peníze chtít nebudete, protože se zatím budete učit a získávat zkušenosti. Chcete-li se však vydat na profesní dráhu, kde budete využívat své zvláštní schopnosti a doved­nosti, je zapotřebí, abyste si za svou práci postupně začali něco účtovat. Když to neuděláte, budete mít méně času na využívání svých osobitých schopností (nejste-li ovšem finančně nezávislí), a tím pádem i méně času na to, čím jste sem přišli přispět. I kdybyste si ze začátku účtovali třeba jen malé částky, je to pozitivní zpráva vám samým; spojujete svou životní práci s hoj­ností.

Nedělejte si starosti, pokud vám vaše schopnosti zpočátku nezajistí dost peněz na živobytí, protože si za podobnou práci účtujete méně než ostatní, zatímco si rozvíjíte některé své další schopnosti, anebo když se vám zdá, že dáváte více, než dostá­váte.Nemusíte tím přece vydělávat spoustu peněz hned od začátku. Férová výměna je už jen to, že máte možnost realizo­vat svou novou víru o tom, že si můžete peníze vydělávat prací, kterou milujete. Postupem času se vaše cena vyrovná s hodno­tou vašich služeb a pokryje vám vaše životní náklady a potřeby. Jak budete získávat zkušenosti a naučíte se cenit si toho, co děláte, uvidíte, že vás budou stále více oceňovat i ostatní.

Všímejte si, čím trávíte svůj čas a co děláte úplně přiro­zeně. Jeden muž, čerstvý absolvent školy, cítil nátlak od svých rodičů, aby si našel práci, a tak si obstaral místo v kanceláři. Přál si objevit svou životní práci a věděl, že to zcela jistě není práce úředníka. Začal zkoumat, kam vlastně směruje svůj čas a energii, a uvědomil si, že se nikdy po práci nemůže dočkat, až se dostane do tělocvičny. Rozhodl se pracovat jako fyzioterapeut a začal vymýšlet rehabilitační sestavy pro lidi se zdravot­ními problémy a kondiční cvičení pro zdraví. Zapsal se do školy a zkrátil si úvazek v zaměstnání. Ještě stále je ve škole a cítí se lépe než kdykoliv předtím. Dokonce ho baví i jeho zaměstnání na částečný úvazek, protože ví, že tak získává peníze na školné. Jděte za svými zájmy, protože vaše nadšení vás vede k vaší životní práci.
Jedna žena od dětství milovala krásné ručníky, povlečení a zvláštní, netypické doplňky v koupelně a v ložnici. Všude nakupovala neobvyklé věci a někdy si je nechala posílat dokonce i ze zámoří. Jednoho dne jí napadlo, že by si mohla otevřít svůj vlastní obchod, protože žádný obchod nenabízel tolik krásných a neobvyklých věcí, kolik sama objevila. Otev­řela si malý, úspěšný obchůdek a později si zavedla také doru­čovatelskou službu pro lidi hledající neobvyklé a zvláštní doplňky. Činnosti, které milujete, můžete přeměnit na úspěšné podnikání nebo zaměstnání; nebyli byste zdaleka jediní.- z knihy Tvoření peněz, Sanaya Roman

1 komentář:

 1. Moje milá Sandro,
  velice Vám děkuji za tento článek!
  ...vše co dělám dělám s láskou, ráda tvořím, šiji, maluji, modeluji,aranžuji. Je to pro mě koníček a hlavně relax. Jen jsem si neuměla nikdy říct o peníze. Proto jsem to všem vždy dávala jako dárky, nebo pokud někdo přišel tak jsem si řekla jen o peníze za suroviny či materiál.
  Jeden člověk (vlivný podnikatel) o mě řek,že jsem tak hodná,až jsem blbá a měl pravdu. Všechny mé podnikatelské aktivity skončily neslavně,snažila jsem se vyhovět všem a na sebe jsem nějak zapoměla!
  Pak když jsem se ocitla v nouzi, nikdo s těch úžasných přátel mi nepodal pomocnou ruku,ani když jsem je o to požádala. Pomohli mi obyčejní lidé, co sami toho moc nemají,ale mají zlaté srdce - někdy vídné slovo je víc než milion!! V nouzi poznáš přátelé!!!!
  Přestože letošní rok byl pro mě jako noční můra,strachy z toho co bude dál,ja to zase zdravotně dopadne s dcerou,co je zase v té další obálce co mě čeká na poště, jestli nezruší firmu kde pracuji a jestli dostaneme výplatu, jestli budu mít aspoň na chleba, jesti to ještě vydržím a nezblázním se,... Bylo to těžké, nejedna slza ukápla...,ale brečet do polštářů nestačí!!Vzdát to, to není řešení!! Učím se problémům postavit a nevzdat to!
  Ať si všichni myslí,že jsem blázen!
  Zase se zvednu a splním si své sny!!
  Žaneta

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra