Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

pátek 4. května 2012

Odvaha žít


Z knihy Ženské klenoty od Maitreyi D. Piontek:
Odvaha žít znamená být ochotná dělat chyby a plout proti proudu norem. Odvaha žít znamená rozhodnout se pro to, co jsi, ne pro to, co by z tebe rádi chtěli mít ostatní. Jen mrtví nedělají chyby.
Ačkoli všichni víme, že nikdo není dokonalý, mnozí dělají, jako by byli. Život se pečlivě sevře do jistých mezí, jen aby byl pod kontrolou. Vlastní slabiny a chyby zakrýváme v naději, že budeme u ostatních oblíbenější a že nás budou lépe přijímat.
Kolik to stojí námahy! Především v sexu: když při něm žena myslí (jen) na to, jak vypadá a působí, a snaží se schovat svá povadlá ňadra nebo pomerančovou kůži, určitě to nebude klima, v němž se může optimálně rozvinout ženská rozkoš.
Ženy mají tendenci se své životnosti vyhýbat nebo si ji zakazovat - jen aby odpovídaly nějakému předem danému obrazu či představě.
Všemi prostředky se snaží zarámovat svůj život do jakéhosi vysněného klišé, aby byly v souladu s tím, co od sebe očekávají, nebo aby se prezentovaly v souladu s dokonalým obrazem, který si uvnitř navrhly. Dělají to, dokud se nepřipraví o jistotu nebo dokud se rozkoš nezmění ve frustraci.

Máš teď dvojí možnost.
První je: Nasaď všechny své prostředky a čas, aby ses zformovala do takové podoby, jakou bys ráda měla. Je to zatraceně namáhavé a jen málokdy to přináší sílu a štěstí.
Druhou možností je dopřát si přepych být takovou individualitou a tak přirozená, jak prostě jsi - a mít ráda svůj nekonvenční a "nedokonalý" způsob být ženou a vychutnávat si ho.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra