Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

sobota 22. října 2011

AROMATERAPIE - éterický olej LEVANDULE


Znaky: 
klidná vytrvalost 
snadné sebevyjádření

Přírodní aromatický esenciální olej, na popáleniny, bolesti hlavy, proti stresu.Levandule uklidňuje při nervovém napětí, hysterii, stresu, depresi a nespavosti. Zmírňuje nervové vyčerpání, migrény a bolesti hlavy. Slouží také jako analgetikum, antispazmatikum, pomáhá při dýchacích potížích, bronchitidě, chřipce, laryngitidě, krční infekci a menstruačních bolestech. Výrazně snižuje krevní tlak, všestranně a účinně hojivě působí, pomáhá na rány, popáleniny, neutralizuje některé živočišné jedy. Zabraňuje revmatickým a svalovým bolestem, působí jako repelent. Má neobyčejný vliv na tvorbu nových kožních buněk – brání tvorbě jizev a pomáhá proti vráskám. Navozuje všeobecnou pozitivitu a harmonii duše. Typický představitel třetí čakry– čakry solar plexus, čakry řídící zrání individuality.Levandulová silice se získává parovodní destilací květů a listů polokeře 50 cm vysokého, rozšířeného po celé Evropě. Je to jedna z nejvíce vyráběných silic.Vlastnosti a zdravotní účinky éterického oleje LEVANDULE:

- antiseptické, mírně lokálně analgetické, protizánětlivé (napomáhá jizvení hodí se k ošetření - zanícených infikovaných ran, odstraňuje svalové a revmatické bolesti) 

- sedativní (při depresích, nespavosti, migrénách, nervovém vypětí) 

- regeneruje kožní buňky, stimuluje imunitní systém (vhodný při popáleninách, ekzémech, při štípnutí hmyzem) 

- kosmetické účinky – deodorant, pro každý tip pleti, urychluje regeneraci kožních buněk, omlazující účinky.


Levandulový olej dále pomáhá odstranit frustraci a podrážděnost. Kvůli schopnosti uvolnit "zamrzlé" duševní energie v navyklém chování - zvláště pokud pochází z nahromaděných nevyjádřených pocitů. Pocit klidu a vyrovnanosti vyvolává levandulový olej evokován tajemným, samoochranným vzhledem levandulových modrých květů. Je to druh klidné vyváženosti astrologickým "vládcem" rostliny, znamením Panny. A právě tak jak se k charakteristice Panny patří přecitlivělost a potlačování, tak také levandule může uklidňovat nervovou úzkost plynoucí z plachosti a rozpačitosti. Levandule odstraňuje pocit traumatu bránící sebevyjádření. Je proto vhodná pro jedince plné tvůrčího potencionálu, ale současně frustrované a nenaplněné rezervovaností. Dodává nám odvahu k plnému sebevyjádření a zdokonalení individuálního já. Pokud by v domácnosti měla být jen jedna lahvička nějakého éterického oleje, pak určitě levandulového, protože velmi účinně působí při ošetření spálenin a opařenin.

Další tipy užití oleje: 
- máme-li ekzém, použijeme éterický olej na postižené místo, je-li ve vlasové části doporučuji levandulovou vodu 
- na problematickou pleť 
- když má dítko teplotu (uděláme lázeň, a močíme do ni starou látku, kterou přikládáme, na nožky, do třísel - vynecháme genitálie, na čelo a hrudník)

1 komentář:

  1. Krásný článek - děkuji :-) Janička

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra