Termíny seminářů a kurzů:

další termín kurzu plánuji na říjen 2017
KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY

POZOR - POZOR - POZOR

Veškerý obsah blogu a veškeré novinky se přesunuly na www.sandraliving.cz
Stranky nejsou dlouhodbě aktualizovany

neděle 7. září 2014

KaštanNevím jak jste na tom vy, ale já už chodím okolo kaštanů a hlavu točím směrem vzhůru a říkám si, když už budou padat..?
Když konečně je budu moci žmoulat?
Miluju v ruce cítit tu jejich oblost, hebkost, vůni, to teplo které z nich vychází...
O tom, že je kaštan krásný, silný a vzrostlý strom, který se majestátně tyčí všude, kde roste, o tom pochybovat nikdo nemusí.
Každý z nás s příchodem podzimu okolo tohoto stromu chodí a čeká až konečně kaštánky začnou padat. Ať jsme malí, dospělí či starší nikdo neodolá se pro spadlý kaštan ohnout, strčit si jej do kapsičky a žmoulat.
Podvědomě to děláme všichni, ale co a proč nás k tomu "nutí"?Začnemě opět od našich předků..babek kořenářek...
Říká se, že plod kaštanu má magickou moc. Kaštany umí odebírat energii a tak léčit nemoci z přebytku energie jako je například artróza, revma, nemoci dolních končetin a páteře. Právě podle receptů lidového léčitelství se mají kaštany dávat do postele. Kaštany natáhnout špatnou energii, kdy je tento proces dokončen? Říká se až jsou uvnitř černé - prý to trvá cca měsíc. Poté se doporučuje je vyměnit za nové.
Také jsem vyčetla, že se pod polštář má dát tolik kaštanů, kolik nám je let. Kaštany se mají dát do plátěného pytlíčku, aby mohly dýchat a jejich energie tak mohla proudit.
Dále jsem vyčetla, že kaštan je jednoznačný symbol vnitřní podstaty; obal jádra představuje osobnost, pod níž se v jádru skrývá skutečná individualita člověka.
Kaštan-jírovec je symbolem plodnosti a říká se, že ženy, které si přejí otěhotnět, by měly nosit kaštan vždy u sebe.
Lidé od pradávna věřili na tajemnou moc stromů. Každý strom žil, měl svoji duši a životodárnou sílu. Proto lidé přicházeli do velkých posvátných hájů, kde rostly velké duby, buky., aj. stromy a řešili své problémy a starosti. Pod stromy odpočívali, usínali, protože doufali, že duchové stromů k nim promluví a odpoví jim na otázky. Keltové si velice vážili stromů a přikládali jim velký význam. Tvrdili, že každý člověk, stejně jako strom, má své charakteristické rysy, své klady a zápory, přednosti a nedostatky, a že každý vyžaduje určité podmínky pro život. Základním principem jejich horoskopu je pozice Slunce ve vztahu k Zemi. V souladu s tím závisí osud člověka, jeho charakter a schopnosti na vzdálenosti Slunce od Země v den jeho narození


Dále jsem vyčetla, že strom kaštan, podle keltského horoskopu....
Lidé kaštani jsou narozeni: 15.5. - 24.5.  a  12.11. - 21.11.

Kaštan je vážný strom a přesně takoví jsou i lidé, kteří pod něj spadají. V jejich životě se dá najít mnoho záminek ke splínu a pocitu nespokojenosti. Na druhou stranu to jsou do značné míry schopní maskovat. Špatnou náladu na sobě málokdy dají znát.
Jedno z klíčových slov, které je pro kaštany typické, je pravda. Kaštan totiž, co se pravdy týče, vodu nejenom káže, ale i sám pije. Ani slovo polopravda mu není zrovna blízké. Sám jedná přímo, nemá rád všelijaké okliky. Řekne vám skutečně, co si myslí, přestože to nemusí být za každou cenu příjemné.

Lidé zrození v tomto stromě jsou pevní ve svých postojích, až by se dalo říct, že jsou ke svojí vlastní škodě rigidní. Zkuste je přesvědčit o nějakém odlišném názoru a uvidíte, co to znamená „stát si za svým“. Pro všechno potřebují jasné důkazy, tudíž mezi nimi nehledejte náboženské fanatiky.
Některým z nich se stane, že kvůli neschopnosti změnit svůj životní styl a přizpůsobit se přijdou o „osudového“ partnera. Co se vztahů kaštanu týče, nemá to obvykle příliš jednoduché. Brzdí ho vlastní strach. Rozum u něj převažuje nad city a rozum city dost brzdí. Proto jenom málokdy nalezneme bláznivě zamilovaný, v oblacích se vznášející kaštan. U těchto lidí nehledejte příliš velkou fantazii a snění. Jejich zakořenění v pozemském světě je důkladné. Proto je ale pro okolí báječnou oporou.

Stálé a jisté postoje jsou kaštanu ovšem i ku prospěchu. Jak jinak by se mu totiž mohlo podařit dosáhnout něčeho, než díky svojí houževnatosti a píli?
Kaštan, správně jírovec - uklidňuje, zmírňuje napětí, kdy člověk prožívá z něčeho velké obavy a strach, léčí nemocnou duši a pomáhá najít ztracené sebevědomí a jistotu. Jakmile se na zemi objeví první kaštánky, měli bychom je posbírat a rozdat přátelům, aby je nosili v kapse proti stresu a napětí, revmatických bolestí.  Pobyt u kmenu člověka pomůže zbavit se neklidu a strachu. Kaštan byl vždy ceněný strom a bývá často vysazován v parcích a zahradách. Je to strom, který doslova kypí energií, jíž obdarovává každého, kdo spočine pod jeho rozložitou korunou. Kaštan obsahuje také látky, které chrání pokožku proti slunci.


4 komentáře:

 1. Ja mam zavesene kastany v pytlicku u ma hlavy na ramu postele.Tedy mela jsem,ted budu muset nazbirat cerstve.Podle moji babicky,(stejne jako pises)kolik ti je let a jeste jeden navic :)))Take mam jeden kastanek v kuchyni v mise s ovocem a pokazde kdyz do ni pro neco saham tak si ho "pohladim".

  OdpovědětVymazat
 2. jak jsem byla ráno venčit Filípka, tak chodíme pravidelně kolem kaštanů a dneska jsem odcházela s plnou kapsičkou a dala jsem si je do ošatky na stůl. Ošatku mi umotala kamarádka. Dávala jsem na blog fotečku, jakou krásu jsem dostala :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Mně tedy kaštany nevoní, ale šílím po nich..miluju se na ně koukat ! Mám je v každé kabelce, v autě, pod polštářem...hrozně se mi líbí, když je jejich čas, chodím všude a hledám, sbírám..jelikož mám nyní opět malou dceru , nevypadám tak legračně při hledání, jako když hledám sama..)). Manžel nějak nechápe, ale to je mi celkem fuk..prostě si nemohu pomoci, jsou pro mne hrozně krásné, lákavé,magické... :o)

  OdpovědětVymazat
 4. Kaštánky jsou prostě úžasné! Padjí jako malí ježečci, a dole se ze slupky vyloupne heboučký voňavý smíšek co čeká na ruce až jej zvednou! Při letních toulkách po lesích jsem viděla jeden úžasný strom - stál na kraji lesa a kaštánky bude mít určitě kouzelné!
  Kaštánky máme všude - šmoulám je v ruce, hrají si s nimi děti jak k nám příjdou, kočky je honí po zemi a máme je i v psí boudě.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš vzkaz, už se těším, až si jej přečtu!
Krásný den přeje Sandra